Skip to content

Leczenie łysienia Kielce

Co to jest łysienie?

Łysienie, czyli nadmierna, niefizjologiczna utrata włosów, to złożony problem. Zarówno przyczyny, jak i jego przebieg są zróżnicowane.

Na skórze głowy posiadamy około 100-150 tysięcy mieszków włosowych, z których wyrastają włosy. Funkcja mieszków włosowych przebiega według następującego cyklu:

 • faza wzrostu (anagen)
 • faza przebudowy / transformacji (katagen)
 • faza spoczynku (telogen)

U ludzi każdy mieszek włosowy działa zgodnie z tym cyklem, ale niezależnie od innych mieszków. Oznacza to brak synchronizacji, co zapobiega masywnej utracie włosów jednoczasowo.

Około 90% mieszków włosowych na skórze głowy jest w fazie anagenu, czyli wzrostu włosa. Szybkość przyrastania łodygi włosa to około 0,3 milimetra na dobę. Anagen trwa zwykle między 2 a 6 lat. Po jego zakończeniu włos przestaje rosnąć, a następnie wypada i jest zastępowany nowym. Każdego dnia tracimy około 50 – 150 włosów w związku z zakończeniem ich cyklu życiowego.

Utrata większej ilości włosów na dobę, skutkująca zmniejszeniem gęstości włosów, czy pojawieniem się widocznego ich przerzedzenia – to łysienie.

Leczenie łysienia Kielce
Leczenie łysienia to bardzo szerokie pojęcie, obejmujące wiele możliwości terapii oraz działań wspomagających. Dzieje się tak między innymi dlatego, że przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być bardzo różnorodne. Sam proces łysienia może przebiegać z bliznowaceniem mieszków, lub bez. Kolejne różnice, wpływające na możliwości terapii, to ogólny stan zdrowia Pacjentki bądź Pacjenta.

Jakie są przyczyny łysienia?

Wyróżniamy kilka typów łysienia – między innymi:

 • łysienie niebliznowaciejące – gdzie najczęstszą postacią u obu płci jest łysienie androgenowe,
 • a także znacznie rzadziej występujące łysienie bliznowaciejące
 • oraz wrodzone lub nabyte wady strukturalne włosów.

Leczenie łysienia – która z metod jest najskuteczniejsza?

Nie ma jednej, uniwersalnej metody, która będzie skuteczna w leczeniu wszystkich rodzajów utraty włosów. Postawienie właściwej diagnozy umożliwia dobór odpowiedniej terapii.

Spośród metod leczniczych mających zastosowanie w leczeniu łysienia, wymienia się:

 • preparaty miejscowe (wcierki, lotiony, spraye, kremy);
 • leki doustne;`
 • iniekcje ze sterydów;
 • mezoterapię osoczem bogatopłytkowym i fibryną bogatopłytkową;
 • mezoterapię preparatami zawierającymi peptydy;
 • laser frakcyjny CO2;
 • przeszczep jednostek włosowych.

Każda z wyżej wymienionych metod posiada odpowiednie wskazania, a jej wykorzystanie wymaga odpowiedniej kwalifikacji pacjenta.

W przypadku niektórych typów łysienia możliwe jest połączenie kilku metod, w celu osiągniecia najlepszych rezultatów. Należy pamiętać, że proces wzrostu włosa jest długotrwały i na pierwsze efekty leczenia trzeba poczekać co najmniej kilka tygodni.

W naszej klinice specjaliści podchodzą do leczenia łysienia w sposób kompleksowy – począwszy od postawienia diagnozy, poprzez ewentualne badania dodatkowe, aż po przedstawienie planu leczenia, dostosowanego do potrzeb pacjenta.

Zajmujemy się również problemem utraty owłosienia w innych okolicach niż skóra owłosiona głowy.

 

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy polega na ostrzykiwaniu tej okolicy specjalnie przeznaczonym do tego preparatem lub preparatem wykonanym z krwi pacjenta (osocze bogatopłytkowe, fibryna).

Podczas zabiegu będzie wykonana seria płytkich ukłuć, w celu pozostawienia w powierzchownych warstwach skóry substancji wspomagających wzrost włosów.

Z tego powodu, w dniu zabiegu, lub najdalej dzień przed zabiegiem należy umyć skórę głowy, najlepiej szamponem o działaniu przeciwłupieżowym, zawierającym np. ketokonazol. Zmniejszy to ryzyko działań niepożądanych – w tym nadkażenia miejsc wkłuć.

 

Czy zabieg mezoterapii skóry głowy jest bolesny?

Podczas zabiegu mezoterapii wykonuje się wielokrotne nakłucia, czemu może towarzyszyć nieprzyjemne odczucie, podobne do tego, które odczuwamy przy ukłuciu przez komara. Podczas zabiegu używa się bardzo krótkich igieł o niewielkiej średnicy.

Włosy znajdujące się w tej okolicy czasem uniemożliwiają skuteczne znieczulenie miejscowe przy pomocy kremu, ale u osób ze szczególnie niskim progiem bólu, można zastosować spraye chłodzące, a także kremy znieczulające, które poprawiają komfort podczas zabiegu.

Większość pacjentów określa ten zabieg jako prawie niebolesny.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna

Mezoterapia igłowa

CENNIK

Wizyta trychologiczna z trichoskopią

300 zł

 

Doogniskowe podanie sterydów

300 zł

 

Mezoterapia skóry głowy

 

 

Dr Cyj

700 zł

 

Osocze bogatopłytkowe/ Fibryna bogatopłytkowa

800 zł

 

PhilArt Hair

1000 zł

 

Umów się na wizytę

Zarejestruj się online już teraz!